Basy

Gitara basowa to jeden z najmłodszych instrumentów muzycznych, który bardzo szybko zyskał popularność i stał się instrumentem docenionym na całym świecie. Gitara basowa została wykonana po raz pierwszy w 1951 roku  przez Leo Fendera i na zawsze zmieniła brzmienie muzyki. Miał to być pierwotnie instrument zastępujący kontrabas – duży i problematyczny w transporcie choć pełen wdzięku i urokliwego brzmienia. Gitary basowe nie zostały jednak z entuzjazmem przyjęte przez muzyków jazzowych, choć chętnie zaadaptowali je rockmani, którym zdecydowanie brakowało tego brzmienia w kompozycjach. Dzięki gitarom basowym zmieniło się na stałe brzmienie rocka, który kojarzony był wyłącznie z wysokimi dźwiękami bez „miękkiego”podbicia. 

 

Basy produkowane są w niemal identyczny sposób do dzisiaj – ich konstrukcje niewiele się zmieniły, zmieniło się jednak podejście do instrumentu, który został wyniesiony do rangi instrumentu solowego. W naszym sklepie każdy uzyska pomoc w wyborze gitary, o której marzył. Wiemy, że to decyzja bardzo indywidualna, dlatego oferujemy doradztwo zarówno podczas zakupów, jak i po ich dokonaniu. Gitary basowe, które proponujemy to nie tylko gwarancja trwałości, ale i atrakcyjny design. Wybieramy gitary basowe wyłącznie znanych i sprawdzonych producentów – w muzyce lepiej nie pozwalać na kompromisy i wybierać dobrą jakość. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że instrument to narzędzi w naszych rękach i to my decydujemy – jak go użyjemy.  W naszym sklepie można znaleźć profesjonalne basy akustyczne, basy elektro-akustyczne, basy elektryczne oraz efekty basowe, które pozwalają ożywić i wzmocnić dźwięk. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem gitar oraz akcesoriów muzycznych takich jak pasy, struny, futerały czy tunery. Proponowane przez nas dodatki to gwarancja odpowiedniej konserwacji, które powinna podlegać każda gitara. Szukasz basu z prawdziwego zdarzenia? W naszym sklepie możesz zamówić większość popularnych modeli gitar basowych, które sprawdzają się w rękach profesjonalistów oraz początkujących basistów. W ofercie sklepie Music and more znalazł się między innymi znakomity model basu elektrycznego jakim jest STERLING RAY 34 CA 3TS. Wszystkie basy oferowane przez nasz sklep są perfekcyjnie zaprojektowanymi, nowoczesnymi instrumentami, które spełniają wszelkie standardy techniczne dostarczając niezapomnianych wrażeń podczas koncertów. Dodatkowym plusem jest znakomity design wszystkich gitar basowych jakie znalazły się w naszej ofercie oraz atrakcyjne, niskie ceny.

Basy to gitary elektryczne, które znajdują się w kategorii instrumentów strunowych szarpanych. Najczęściej spotykany rodzaj gitar basowej to basy z progami na podstrunnicy. Gitary basowej, jak ich pierwotne wersje – kontrabasy – transponują o jedną oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe są czterostrunowe, ich struny to – E1, A1, D, G.
Pierwsze elektryczne gitary basowe były projektowane w Seattle w 1935 roku przez wynalazcę Paula Tutmarca, który opatentował skrzypce basowe. Jego dzieło było kontynuowane przez jego syna – lecz nie przyniosło mu to wielkiego sukcesu. Wynalezione przez Paula Tutmarca skrzypce – zostały wyprodukowane w liczbie 100 sztuk. Do dziś zachowało się tylko kilka egzemplarzy tego instrumentu.


Kontynuatorem tworzenia elektrycznej gitary basowej był znany Leo Fender, który stworzył pierwszy wzmacniacz gitarowy. Już wówczas spotkał się z problemem jakim była zbyt dynamiczna gitara, która zagłuszała bas. Postanowił więc połączyć gitarę bez pudła rezonansowego z strojem kwartowym – co w efekcie przyniosło powstanie pierwszej gitary basowej, której brzmienie było identyczne ze strojem kontrabasu. Pierwsza gitara basowa nosiła nazwę Fender Precision Bass – zwana również Tele Basem.
Istnieje kilka lub nawet kilkanaście sposobów gry na gitarze basowej. Podstawowymi sposobami gry na tym instrumencie są: granie kostką – w ten sposób przede wszystkim można uzyskać wysoką dynamikę dźwięku i większą precyzję w wygrywaniu akordów; klangowanie – połącznie slappingu i popingu; slapping – granie kciukiem poprzez uderzaniem nim o struny; popping – granie wszystkimi palcami z wyjątkiem kciuka; tapping – czyli dociskanie strun do progów obiema rękami.


Basy, które znajdziesz w sklepie music and more to przede wszystkim sprawdzone i uznane modele. Gwarantujemy naszym klientom najwyższą jakość instrumentów w najlepszej cenie na rynku. Każda cena, którą znajdziesz w naszym sklepie – podlega negocjacji. Nasza oferta promuje przede wszystkim najbardziej znane i uznane instrumenty. Wszystkie basy, które znajdziesz w tej kategorii zostały przez nas przetestowane i doskonale znamy ich specyfikę. Jeżeli potrzebujesz fachowego wsparcia – koniecznie skorzystaj z naszych doradców, którzy z pewnością pomogą ci wybrać najlepsze basy dla ciebie.