Gitary akustyczne

Sklep Music and more ma do zaoferowania wszelkiego typu gitary akustyczne. Dzięki szerokiej ofercie jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom wszystkich klientów ponieważ sprzedajemy wysokiej klasy instrumenty. Posiadamy zarówno gitary akustyczne 12 – strunowe, gitary akustyczne leworęczne, jak i gitary elektroakustyczne. Oferujemy również zaawansowane technicznie leworęczne gitary elektroakustyczne, które cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Oferta gitar akustycznych jest skierowana do wszystkich profesjonalnych muzyków i osób traktujących grę na gitarze w kategoriach hobbystycznych.

Wybierając jakąkolwiek gitarę akustyczną w naszym sklepie możesz mieć stuprocentową pewność,  że wchodzisz w posiadanie wysokiej klasy, profesjonalnego sprzętu. W naszej ofercie można znaleźć kilka ciekawych modeli gitar akustycznych. Takim modelem jest na przykład Fender Tim Armstrong Deluxe, który cieszy się uznaniem wśród cenionych gitarzystów. Oferujemy gitary akustyczne tylko od najlepszych producentów. Kupując u nas nie musisz się martwić o jakość sprzętu, ponieważ nasza oferta zawiera instrumenty z najwyższej półki. W sklepie Music and more możesz zamówić różne rodzaje gitar akustycznych, które sprawdzą się przy nauce oraz przy aktywnej działalności muzycznej na wysokim poziomie.

Gitara akustyczna jest najpopularniejszym rodzajem gitary, która w pełni realizuje założenia brzmieniowe tego rodzaju instrumentów. Jak instrument strunowy szarpany w pełni realizuje barwy dźwiękowe przypisane temu właśnie instrumentowi. Gitara akustyczna w pierwszej linii wywodzi się od gitary klasycznej, którą pierwszy wykonał znany lutnik Antonio de Torres Jurado w XIX wieku. Gitara klasyczna służyła do wykonywania muzyki poważnej. Forma i budowa gitary klasycznej pochodzi natomiast od gitary barokowej, której brzmienie w XIX wieku nie było już tak atrakcyjne jak w wiekach wcześniejszych. Powstanie gitary akustycznej było dowodem przede wszystkim na to, jak rozwijać się będzie w następnych wiekach sztuka muzyczna. Gitara akustyczna została stworzona przede wszystkim w taki sposób, aby mogli na niej grać nie tylko zawodowi muzycy posiadający słuch doskonały, ale przede wszystkim po to, aby był to instrument przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców, który mógłby opanować każdy po kilku miesiącach nauki gry. Dodatkowym powodem powstanie takiej formy gitary akustycznej było użycie metalowych strun, które na stałe zastąpiły struny naturalne i srebrne. Z jednej strony struny metalowe są o wiele bardziej wytrzymałe a z drugiej strony wydają pełniejszy i bardziej wyraźny dźwięk. Zmienione zostało również pudło rezonansowe, które zostało przede wszystkim powiększone – co sprawiło, że gitara akustyczna zaczęła wydawać dźwięk zdecydowanie bardziej dynamiczny.

Jeżeli szukasz odpowiedniej gitary akustycznej sklep music and more będzie doskonałym wyborem na podjęcie decyzji o wyborze modelu lub konkretnego producenta. Nasi sprzedawcy to także muzycy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w grze na różnych instrumentach. Sprzedając gitary akustyczne – wybraliśmy grupę nie tylko najbardziej popularnych producentów, ale przede wszystkim takich, którzy według nas oferują klientom najbardziej zrównoważony czynnik jakości do ceny.