Fortepiany

Fortepian Yamaha to niewątpliwie spełnienie marzeń wielu graczy. Współczesne modele odpowiadają na potrzeby użytkowników, którzy nie posiadają nieograniczonej przestrzeni do przechowywania instrumentu. Wyjątkowo kompaktowy model Yamaha GB-1 to propozycja dla tych, którzy mają również ograniczony budżet. Fortepiany Petrof, które oferujemy to nie tylko gwarancja idealnego brzmienia, ale również prestiżu. Estetyka instrumentów nawiązuje do stylu Rococo, Chippendale czy Demichippendale. Trwałość instrumentu zapewnia 9-miesięczny cykl produkcyjny poprzedzony 2-letnim sezonowaniem drewna, tak by było ono wytrzymałe na wieloletnie użytkowanie.

pokaż
producent
sortuj wg
cena od do
0 produktów
Brak produktów

W sklepie Music and more pojawiło się wiele niezwykle prestiżowych i zarazem nowoczesnych modeli fortepianów. Są to instrumenty z wysokiej półki, które oprócz genialnego brzmienia, doskonale prezentują się w luksusowo zaaranżowanych pomieszczeniach. Wystarczy spojrzeć na model Petrof PIV Chippendale aby przekonać się z jak luksusowo zaprojektowanymi instrumentami mamy tutaj do czynienia. Na uwagę w tej kategorii zasługuje także popularny model fortepianu Yamaha S-4 PE BB z płytą rezonansową wykonaną ze specjalnie wyselekcjonowanego drewna oraz precyzyjną kontrolą młoteczków będącą gwarancją niesamowitego brzmienia. W kategorii fortepiany każdy prawdziwy koneser powinien znaleźć swój wymarzony instrument.

Fortepiany to instrumenty strunowe, młoteczkowe, klawiszowe, które są zaliczane do cytr. Współcześnie konstruowane fortepiany mają skalę zaczynającą się od A2 a kończącą się na C5. Ich rozpiętość sięga tym samym 88 klawiszy.
Pierwsze wzmianki o fortepianie zanotowano we Włoszech w roku 1598. Zapisał je Paliarion, książe Modeny, który pisał o instrumencie piano e forte – czyli cicho i głośno. Nie wiadomo jednak konkretnie czy chodziło o instrument młoteczkowy czy inny instrument. Jednak dzięki temu zapisowi – fortepian nosi dziś taką nazwę a nie inną. Pod względem budowy jest najbardziej skomplikowanym instrumentem muzycznym wśród popularnych instrumentów, które funkcjonują na rynku muzycznym. Wiele podobieństw łączy fortepian z pianinem. Podstawową różnica jest jednak długość strun, które odróżniają te dwa instrumenty brzmieniem. Fortepian jest również największym instrumentem jaki jest dostępny dla szerokiego grona odbiorców.
Fortepiany stały się bardzo popularnymi instrumentami szczególnie osiemnastym wieku. Powstawało wtedy bardzo wiele specjalistycznych zakładów zajmujących się produkcją tych instrumentów. Jednak złoty wiek budownictwa fortepianów przypada dopiero na wiek XIX. Najbardziej uznane na całym świecie wytwórnie fortepianów to przede wszystkim: Steinway, Paolo Fazioli, Yamaha, Kawai, Petrof, Carl Bechstein i kilkoro innych. W Polsce prym wśród producentów gitar wiodą przede wszystkim Arnold Fibiger, Fabryka Fortepianów Małecki oraz Krall i Seidler.
Music and more w swojej ofercie posiada również fortepiany sklep, w którym aktualnie się znajdujesz to sklep, który dostarcza nie tylko popularne instrumenty muzyczne ale także dysponujemy szeroką ofertą wyrafinowanych instrumentów dostępnych wyłącznie dla profesjonalnych muzyków, którzy dobrze wiedzą dlaczego brzmienie instrumentu jest tak ważne. Nasz sklep muzyczny stale współpracuje z dystrybutorami wielu światowych producentów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom najbardziej atrakcyjne ceny. Nasze fortepiany sklep music and more traktuje wyjątkowo. Instrumenty, które posiadamy na stanie są cały czas przechowywane w odpowiednich warunkach zgodnie z zaleceniami producenta.