Wiolonczele

Wiolonczele to instrumenty, które posiadają bogatą historię. Złoty okres instrumentu przypada na XX wiek, kiedy to zaczęto postrzegać wiolonczelę jako instrument solowy. Współczesne wiolonczele elektryczne nie tylko kontynuacją ale nową formą wyrazu konkretnej wrażliwości. Od swoich poprzedniczek różnią się przede tym, że zdecydowanie łatwiej je transportować. Jak w przypadku każdego innego instrumentu, aby dojść do perfekcji, należy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Na osiągnięcie doskonałego brzmienia wpływa również jakość drewna oraz wykończenia. Z tego względu oferujemy wiolonczele marek, które są znane na całym świecie. Wśród nich należy wymienić firmy takie jak Yamaga, Menzel, Carlo Giordan, Sandner oraz Stagg.

pokaż
producent
sortuj wg
cena od do
0 produktów
Brak produktów

Wiolonczela to wyjątkowy instrument, który jednak ze względu na poziom trudności w opanowaniu jest rzadko wybierany przez młodych adeptów sztuki muzyczne. Zazwyczaj sięgają po niego już doświadczeni skrzypkowie, którzy opanowali trudną sztukę gry na instrumencie smyczkowym. Sama wiolonczela jest bardzo oryginalnie brzmiącym instrumentem o barwie tenorowo-basowej. Jest budowa to przede wszystkim duże pudło rezonansowe z dwoma otworami, które kształtem przypominają szóstą literę alfabetu. W przeciwieństwie do instrumentów szarpanych podstrunnica wiolonczeli nie posiada progów. Jej zakończenie kształtem przypomina ślimaka. Struny wiolonczeli są podparte na podstawku a napinają je klinowe naciągi kołków, które są umieszczone po obu stronach zakończenia podstrunnicy. Wiolonczelę stroi się głównie za pomocą mikrostoików, które umożliwiają zmianę w pewnej rozpiętości dźwięku poszczególnej strony. Bardzo popularnym materiałem, z których wykonywane były niegdyś struny wiolonczeli były zwierzęce jelita, które jednak szybko się zużywały. Dlatego zastąpiono je później linkami, które były wykonane ze srebra. Podnosiło to przede wszystkim wartość instrumentu i jego rangę na scenie. Dziś niemal wyłącznie wszystkie wiolonczele posiadają metalowe struny. Wykorzystywane są one również w wiolonczelach elektronicznych, które zdecydowanie zmieniły nie tylko barwę brzmieniową instrumentu ale dały mu przede wszystkim całkiem nowe możliwości. Wiolonczele funkcjonują na scenie muzycznej już od pięciu wieków. Powstały w drugiej połowie szesnastego wieku, a wykształciły się z grupy instrumentów zwanej violi da braccio.
Music and more to także sklep z wiolonczelami, który oferuje najbardziej korzystną ofertę tego rodzaju instrumentów. Posiadamy w stałym dostępie wiele instrumentów popularnych producentów, którzy są liderami w produkcji i sprzedaży wiolonczel. W naszym sklepie możesz liczyć nie tylko na najwyższą jakość instrumentu ale przede wszystkim na fachową poradę podczas wyboru instrumentu. Nasz sklep z wiolonczelami to także sklep stacjonarny, który funkcjonuje w Łodzi od kilku lat i z każdym miesiącem wzrasta nasza popularność w mieście. Jeżeli szukasz takiego instrumentu jak wiolonczela sklep music and more z pewnością będzie miejscem, gdzie znajdziesz najlepszą ofertę.