Wycieczki

Gdańsk

Gdańsk - miasto wielu twarzy

Gdańsk to największe miasto w Polsce, które przyciąga swoim urokiem i bogatą historią.

Spacerując ulicami Gdańska, zanurzycie się w atmosferze tego portowego miasta, które odegrało kluczową rolę w historii Polski. Starówka zachwyca kolorowymi kamienicami, a Długi Targ to serce miasta, które wciąż tętni życiem. Gdańsk to również miejsce kontrastów. Z jednej strony, można odwiedzić w nim Muzeum II Wojny Światowej i zrozumieć historię XX wieku, a z drugiej strony, można odpocząć na pięknych plażach nad Morzem Bałtyckim.

Podstawowe informacje

Magiczne zakątki Gdańska

W trakcie naszej wycieczki spędzicie kilka godzin z przewodnikiem, który pokaże i opowie Wam o najciekawszych miejscach w Gdańsku. Przejdziecie Długim Targiem, czyli malowniczą ulicą pełną kolorowych kamienic. Będziecie mogli tam podziwiać gotycko-renesansowy Ratusz oraz niezwykle popularną Fontannę Neptuna, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Gdańska. To jednak dopiero początek przygody. Zobaczycie także Złotą Bramę, czyli jedną z głównych bram wjazdowych do miasta. W programie spaceru znajduje się również Bazylika Mariacka z tarasem widokowym i ulica Mariacka z kamienicami pochodzącymi z końca XIV wieku. Oczywistym punktem tej wycieczki jest oczywiście średniowieczny Żuraw Gdański i nabrzeże Motławy. Warto również zobaczyć takie miejsca i zabytki, jak Dwór Artusa, Dom Towarzystwa Przyrodniczego oraz Dom Schumannów.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE DO WYBORU:

Muzeum II Wojny Światowej w trakcie naszej wycieczki możecie zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej. Główna wystawa, będąca sercem Muzeum, obejmuje powierzchnię 5 tys. m2 i znajduje się 14 metrów pod ziemią. Podzielono ją na 18 sekcji tematycznych, które przybliżą zwiedzającym historię Polski w okresie II WŚ.
Centrum Hevelianum – nauka poprzez zabawę? Nie ma nic lepszego! Centrum Hevelianum to interaktywne wystawy ulokowane na Górze Gradowej w XIX-wiecznych zabudowaniach dawnego fortu militarnego. Centrum posiada bogatą ofertę warsztatów i prelekcji dostosowanych do wieku uczestników wycieczki.
Stocznia Gdańska i Europejskie Centrum Solidarności – w ramach zwiedzania Stoczni Gdańskiej zobaczycie między innymi plac Solidarności  Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, Bramę Stoczni Gdańskiej, Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej, wystawę stałą w Europejskim Centrum Solidarności, ulicę Elektryków, Szlak Stoczni Cesarskiej i wiele, wiele więcej.

Cena wyjazdu zależy od ilości uczestników oraz miejsca wyjazdu. Cena zawiera przejazd autobusem, bilet wstępu do wybranej atrakcji turystycznej, opiekę pilota oraz ubezpieczenie turystyczne. 

Plan wycieczki
 • Godz. 6:00 – wyjazd do Gdańska
 • Godz. 11:00 – spotkanie z przewodnikiem i spacer po mieście
 • Godz. 13:00 – czas wolny i obiad
 • Godz. 14:30 – zwiedzanie wybranej atrakcji turystycznej
 • Godz. 18:00 – wyjazd z Gdańska
 • Godz. 22:00 – powrót na miejsce zbiórki
Dane kontaktowe
 • Telefon: +48 604 120 407
 • E-mail: kontakt@musicandmore.pl
Wyślij zgłoszenie

  Close
  Close