Wycieczki

Gniezno - Biskupin

GNIEZNO - BISKUPIN - ŚLADAMI NASZYCH PRZODKÓW

Zobaczcie na własne oczy miejsce koronacji pierwszych królów Polski i przenieście się w czasie w replice pradawnej osady w Biskupinie.

Gniezno – to tu koronowało się pięciu pierwszych królów Polski: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysław II i Wacław II. Miasto było pierwszą stolicą Polski i pierwszą metropolią kościelną Państwa polskiego. Biskupin – miejsce szczególnie znane z powodu rekonstrukcji osady sprzed ponad 2500 lat, pochodzącej z okresu lateńskiego w epoce żelaza.

Podstawowe informacje

Spacer po Gnieźnie

Gniezno to jedno z najstarszych miast w Polsce, pełne zabytków i historii. W trakcie wycieczki wybierzecie się na spacer z przewodnikiem, na którym zobaczycie najważniejsze miejsca w Gnieźnie. Wyprawa obejmuje przede wszystkim zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, w której pochowany jest św. Wojciech – główny patron Polski. Katedra ta jest miejscem koronacji pierwszych polskich królów, a także siedzibą arcybiskupa. Zobaczycie jej wnętrze oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie. W prezbiterium Katedry znajduje sie Relikwiarz Św. Wojciecha. Warto również zwiedzić jej podziemia. Wychodząc z Katedry będziecie mogli podziwiać Stary Rynek, otoczony kolorowymi kamienicami. Przewodnik z pewnością opowie Wam o historii oraz wydarzeniach, jakie miały tu miejsce. W dalszej części poprowadzi Was Traktem Królewskim, gdzie znajdują się pomniki 5 pierwszych królów Polski, a także makiety edukacyjne i interaktywne infokioski.

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

Muzeum Początków Państwa Polskiego – największą muzealną atrakcją są wystawy, które poświęcono początkom państwa polskiego, wczesnemu średniowieczu oraz historii Gniezna. Muzeum zwiedzicie z przewodnikiem, który poprzez barwne opowieści przybliży Wam historię tworzenia się naszego państwa.
Biskupin z przewodnikiemZwiedzanie tego miejsca to fascynująca podróż w przeszłość, umożliwiająca zobaczenie, jak wyglądało życie społeczności ludzkiej około 2700 lat temu. Spacer z przewodnikiem obejmuje rezerwat archeologiczny i pawilon muzealny z wystawami, gdzie można podziwiać rekonstrukcje pradziejowych i wczesnośredniowiecznych obiektów oraz piękno otaczającej przyrody.

Cena wyjazdu zależy od ilości uczestników oraz miejsca wyjazdu. Cena zawiera przejazd autobusem, bilet wstępu do atrakcji turystycznych, opiekę pilota i przewodnika oraz ubezpieczenie turystyczne. 

Plan wycieczki
 • Godz. 7:00 – wyjazd do Gniezna
 • Godz. 10:00 – spotkanie z przewodnikiem i spacer po mieście
 • Godz. 12:00 – zwiedzanie Muzeum Gnieźnieńskiego
 • Godz. 13:45 – wyjazd do Biskupina
 • Godz. 14:30 – zwiedzanie Muzeum w Biskupinie
 • Godz. 21:30 – powrót na miejsce zbiórki
Dane kontaktowe
 • Telefon: +48 604 120 407
 • E-mail: kontakt@musicandmore.pl
Wyślij zgłoszenie

  Close
  Close