Wycieczki

Warsztaty u Pana Kleksa

MAGICZNY ŚWIAT PANA KLEKSA

Bajka Pana Kleksa w Katowicach to centrum nauki, kultury i zabawy.

To ponad 1400m2 interaktywnej ekspozycji, która dostarcza atrakcji dla całej rodziny. Nie ważne czy masz 4 czy 104 lata – Bajka to miejsce dla każdego. Założyciele Bajki zapewniają, że nie jest to ani muzeum, ani park rozrywki, ani sala zabaw. Bajka łączy w sobie doskonałą zabawę i naukę.

Podstawowe informacje

Bajka Pana Kleksa

Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie uczniowie otrzymają odpowiedź na nurtujące je pytania oraz będą mogli eksperymentować pod okiem wykwalifikowanej kadry. Jedno możemy obiecać – z całą pewnością to będzie bardzo kreatywnie spędzony czas. Podczas wizyty w Bajce uczniowie  przeżyją niezapomnianą przygodę odkrywając tajemnice i zaglądając w różne zakamarki tego niezwykłego miejsca. Bajka podzielona na jest na kilka kolorowych i niezwykle interesujących stref tematycznych (np. Kraina Szpaka Mateusza, czy Abecja). Zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem doświadczonego animatora stylizowanego na postać Adasia lub Agnieszki, którzy pełnią funkcję pomocników Pana Kleksa. Ich zadaniem jest zaangażowanie dzieci do wspólnej zabawy. W trakcie wizyty w Bajce Pana Kleksa, dzieci biorą udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych, dopasowanych do ich wieku.

W PROGRAMIE WARSZTATÓW:

W programie warsztatów edukacyjnych w Bajce Pana Kleksa znajdziemy między innymi zwiedzanie stref tematycznych, rozwiązywanie tajemniczych zagadek, prelekcje naukowe lub ekologiczne oraz mnóstwo świetnej zabawy w kolorowym, bajkowym świecie. 

Zaplanowane aktywności:

 leczenie chorych sprzętów
kleksografia
wiązanie węzłów
odkrywanie sekretów Pana Kleksa
losowanie snów na sennych lusterkach

Brzmi tajemniczo? Przekonajcie się sami, co kryje się pod tymi hasłami.

Cena wyjazdu zależy od ilości uczestników oraz miejsca wyjazdu. Cena zawiera przejazd autobusem, warsztaty edukacyjne i bilet wstępu do Bajki Pana Kleksa, opiekę pilota oraz ubezpieczenie turystyczne. 

Plan wycieczki
 • Godz. 8:00 – wyjazd do Katowic
 • Godz. 11:00 – zwiedzanie Bajki - warsztaty z zakresu chemii, biologii i ekologii
 • Godz. 14:30 – spacer pod Dolinie Trzech Stawów w Katowicach
 • Godz. 15:30 – czas wolny i obiad
 • Godz. 17:00 – wyjazd z Katowic
 • Godz. 20:00 – powrót na miejsce zbiórki
Dane kontaktowe
 • Telefon: +48 604 120 407
 • E-mail: kontakt@musicandmore.pl
Wyślij zgłoszenie

  Close
  Close