Wycieczki

Wrocław śladami historii i nauki

WROCŁAW śladami historii i nauki

Zwiedź z nami jedno z piękniejszych, polskich miast. Zapraszamy Cię na podróż po Wrocławiu.

Wrocław od ponad tysiąca lat przegląda się w wodach Odry. Noszący ślady panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, współczesny Wrocław jest ośrodkiem prawdziwie europejskim. Zachwyca kolorowymi kamienicami, przepięknym starym miastem i wieloma ciekawymi zabytkami. To jest miasto, które trzeba zobaczyć. To także ważne centrum kulturalne, z licznymi teatrami, muzeami i festiwalami. Przez wieki miasto było miejscem spotkań różnych kultur, co wpłynęło na jego unikalny charakter i atmosferę.

Podstawowe informacje

Poznaj z nami historię Wrocławia

Naszą wycieczkę zaczniemy od spaceru z przewodnikiem, który rozpocznie się na Rynku, centralnym punkcie miasta, otoczonym wyjątkowymi, kolorowymi kamienicami. Zobaczycie tam między innymi charakterystyczny Ratusz i posłuchacie o jego fascynującej historii. Następnie Wasze kroki skierują się w stronę Wyspy Piasek, z której możecie podziwiać Odrę i starówkę. Obowiązkowym punktem spaceru po Wrocławiu jest oczywiście Katedra Św. Jana Chrzciciela – imponująca, gotycka budowla. Z jej wieży rozpościera się widok na całe miasto. Dalej udacie się na spacer przez Ostrów Tumski, czyli najstarszą część Wrocławia, gdzie znajdują się takie zabytki jak Archikatedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła. We Wrocławiu warto również zobaczyć takie atrakcje jak Hala Stulecia, czy Most Grunwaldzki. 

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

Muzeum Pana Tadeusza – najnowsza i najnowocześniejsza część Ossolineum. Funkcjonuje od maja 2016 roku w jednej z piękniejszych kamienic Wrocławia – Pod Złotym Słońcem. W muzeum prezentowane są trzy wystawy stałe: „Rękopis Pana Tadeusza”, „Misja Polska” oraz „Pan Tadeusz Różewicz”. Znajdziemy na nich zbiory dokumentów, listów oraz rękopisów związanych z Adamem Mickiewiczem i procesem powstawania jego epopei. Dzięki nim odwiedzający mogą lepiej zrozumieć kontekst historyczny i kulturowy, który otaczał pisarza oraz wpłynął na treść i przesłanie jego dzieła. Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu to nie tylko miejsce dla miłośników literatury, ale również dla wszystkich, którzy pragną lepiej poznać historię i kulturę polską. Jest to także ważny punkt w mapie kulturalnej Wrocławia, który przyciąga zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów z całego świata. W 2019 roku Muzeum Pana Tadeusza otrzymało wyróżnienie jury Europejskiej Nagrody Muzealnej Roku (EMYA).
Hydropolis – nauka poprzez zabawę? Nie ma nic lepszego! Hydropolis to wrocławskie centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą.
Podzielono je na 7 stref tematycznych. Każda sala Hydropolis jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka.

Cena wyjazdu zależy od ilości uczestników oraz miejsca wyjazdu. Cena zawiera przejazd autobusem, bilety wstępu do Muzeum Pana Tadeusza oraz Hydropolis, opiekę pilota oraz ubezpieczenie turystyczne. 

Plan wycieczki
 • Godz. 6:00 – wyjazd do Wrocławia
 • Godz. 09:30 – zwiedzanie Muzeum Pana Tadeusza + warsztaty
 • Godz. 12:00 – spotkanie z przewodnikiem i spacer po mieście oraz czas wolny
 • Godz. 16:00 – zwiedzanie Hydropolis - nowoczesnego centrum edukacyjnego
 • Godz. 18:30 – wyjazd z Wrocławia
 • Godz. 22:00 – powrót na miejsce zbiórki
Dane kontaktowe
 • Telefon: +48 604 120 407
 • E-mail: kontakt@musicandmore.pl
Wyślij zgłoszenie

  Close
  Close