Wycieczki

Wrocław przyrodniczo

Wrocław - magiczny świat przyrody

Zapraszamy na wyprawę do jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia - Afrykarium.

Jest to największy obiekt tego typu w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej. Celem Afrykarium jest zaprezentowanie różnorodności ekosystemów wodnych kontynentu afrykańskiego. Jednak to nie wszystko co czeka Was na tej przyrodniczej wycieczce do Wrocławia.

Podstawowe informacje

Bliskie spotkanie z przyrodą

Wrocław to jedno z chętniej wybieranych przez turystów miast w Polsce. Kojarzy się przede wszystkim z kolorowymi kamienicami, przepięknym starym miastem i zabytkami, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Od 2014 roku jedną z głównych atrakcji turystycznych we Wrocławiu jest Afrykarium, będące częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego. I to właśnie to miejsce będzie głównym punktem naszej wycieczki. Dzięki wizycie we wrocławskim ZOO poznacie wiele ciekawych gatunków zwierząt i zgłębicie wiedzę dotyczącą ich naturalnego środowiska. Oprócz wizyty w Afrykarium czeka Was również spacer po wrocławskim ogrodzie botanicznym. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE DO WYBORU:

Afrykarium – Afrykarium jest częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego oraz jego największą atrakcją. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej. Celem Afrykarium jest zaprezentowanie różnorodności ekosystemów wodnych kontynentu afrykańskiego. Ekspozycja w Afrykarium podzielona jest na kilka stref, a w każdej z nich można podziwiać różne gatunki zwierząt. Swoją podróż rozpoczynamy w strefie Morza Czerwonego, gdzie w zbiorniku o pojemności miliona litrów powstał ekosystem rafy koralowej, w którym można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb. Następnie udajemy się do strefy Afryki Wschodniej, gdzie możemy zobaczyć między innymi hipopotamy nilowe, golce, mrówniki czy dikdiki. Dalej podróżujemy przez Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów aż do dżungli nad rzeką Kongo. W tych strefach zobaczymy na przykład żółwie, rekiny, płaszczki, kotiki, pingwiny i ciekawe gatunki ryb. W ostatniej ze stref czkeją na nas kolorowe ptaki, ogromne krokodyle i akwarium, w którym pływają manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki. Afrykarium to nie tylko atrakcja turystyczna dla całej rodziny, ale także centrum edukacyjne, które zwiększa świadomość na temat ochrony środowiska i przyrody afrykańskiej.
Ogród botaniczny – Ogród Botaniczny we Wrocławiu to magiczne miejsce otoczone zielenią i pięknem przyrody, które oferuje odwiedzającym wyjątkową podróż przez różnorodne ekosystemy i ogrody tematyczne. To raj dla miłośników roślinności, gdzie można odkryć tysiące gatunków roślin z całego świata, w tym egzotyczne i rzadkie okazy

Cena wyjazdu zależy od ilości uczestników oraz miejsca wyjazdu. Cena zawiera przejazd autobusem, bilety wstępu, opiekę pilota i przewodnika oraz ubezpieczenie turystyczne. 

Plan wycieczki
 • Godz. 6:00 – wyjazd do Wrocławia
 • Godz. 09:30 – zwiedzanie Afrykarium i wrocławskiego ZOO
 • Godz. 13:00 – przejazd do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i spacer z przewodnikiem
 • Godz. 16:00 – przejazd na Stare Miasto, obiad i czas na zakup pamiątek
 • Godz. 18:30 – wyjazd z Wrocławia
 • Godz. 22:00 – powrót na miejsce zbiórki
Dane kontaktowe
 • Telefon: +48 604 120 407
 • E-mail: kontakt@musicandmore.pl
Wyślij zgłoszenie

  Close
  Close