Wycieczki

Dolny Śląsk i Praga

DOLNY ŚLĄSK PEŁEN UROKU I PRZYGÓD

Przed Wami 5 wyjątkowych dni, aktywnie spędzonych na odkrywaniu piękna Dolnego Śląska.

W trakcie tych kilku dni zwiedzicie Wałbrzych, Kudowę Zdrój, Skalne Miasto w Czechach, Pragę oraz Wrocław. Będziecie mieć okazję podziwiania malowniczych krajobrazów oraz poznania ciekawej historii tego regionu.  Zadbają o to przewodnicy, którzy z chęcią podzielą się z Wami swoją obszerną wiedzą. 

Podstawowe informacje

Dolny Śląsk i Praga

Przedstawiamy wyjątkową, 5-dniową wycieczkę na Dolny Śląsk. Region ten przyciąga swoją bogatą historią, malowniczymi krajobrazami i zróżnicowaną kulturą. Był miejscem licznych konfliktów i zmian granic na przestrzeni wieków. Dzięki temu obecnie na terenie Dolnego Śląska możemy znaleźć mieszankę kultur niemieckiej, polskiej i czeskiej. To doskonały region dla osób, które lubią zwiedzać zabytki architektury. Na Dolnym Śląsku jest mnóstwo zamków, pałaców i kościołów. Najpopularniejsze to oczywiście Zamek Książ i Zamek Czocha oraz Katedra we Wrocławiu. Również miłośnicy malowniczych krajobrazów znajdą w tym miejscu coś dla siebie. Dolny Śląsk to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania sąsiedzkich państw – Czech i Niemiec.

W PROGRAMIE WYCIECZKI:

Zamek Książ – to jeden z największych i najważniejszych zamków w Polsce, z bogatą historią sięgającą XII w. Jego wnętrza są pełne bogato zdobionych sal, komnat i korytarzy. W trakcie wojny zamek pełnił funkcję hitlerowskiej kwatery głównej. W otoczeniu zamku znajduje się przepiękny park, liczący ponad 200 hektarów, z licznymi alejami spacerowymi, stawami i egzotycznymi roślinami.
Praga – fascynujące miasto pełne bogatej historii, architektury i kultury. Położona na brzegach Wełtawy, Praga zachwyca swoimi zabytkowymi budowlami, w tym zamkiem Praskim, katedrą św. Wita i zabytkowym Mostem Karola. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczycie wszystkie najważniejsze zabytki Pragi i posłuchacie o ich fascynującej historii. 
Skalne Miasto Adršpach – niezwykły obszar skalny położony w północnych Czechach. To unikalna formacja skalna składająca się z wysokich i nieregularnych skał piaskowcowych, tworzących imponujące labirynty, korytarze i kompleksy skalne. Adršpach to także oaza przyrody, gdzie można spotkać różnorodność flory i fauny. 

Cena wyjazdu zależy od ilości uczestników oraz miejsca wyjazdu. Cena zawiera przejazd autobusem, bilety wstępu, noclegi ze śniadaniami, cztery obiadokolacje, opiekę pilota i przewodników oraz ubezpieczenie turystyczne. 

 

Plan wycieczki
 • Dzień I – zwiedzanie Zamku Książ i Wałbrzycha
 • Dzień II – zwiedzanie Kudowy Zdrój i Błędnych Skał
 • Dzień III – zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach
 • Dzień IV – zwiedzanie Pragi z przewodnikiem
 • Dzień V – zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem
Dane kontaktowe
 • Telefon: +48 604 120 407
 • E-mail: kontakt@musicandmore.pl
Wyślij zgłoszenie

  Close
  Close